ASUS BE27ACGN — 27\" QHD med USB-C docking
Du vil have en skærm der leverer skarpe billeder, hurtig opdatering og færre kabler på skrivebordet.
120 Hz opdateringsfrekvens og Adaptive-Sync mindsker tearing og ujævne frames under videoafspilning og animationer. Resultatet er glattere bevægelser ved video, præsentationer og grafik, samtidig med at skærmens responstid på 5 ms holder bevægelse tydelig.
USB-C-porten kombinerer data, video og 96W strømforsyning i ét kabel. Du kan tilslutte bærbar, overføre billede og oplade samtidig, og dermed reducere kabelfloke på skrivebordet. Den indbyggede RJ45 giver en stabil, kablet netforbindelse uden ekstra adaptere.
Du får også to 2W indbyggede højttalere til hurtige mødelyde og medieafspilning. For tilslutning findes én HDMI 2.1 og to DisplayPort-porte, så du kan forbinde flere kilder samtidig.
Gør arbejdsstationen mere effektiv — vælg ASUS BE27ACGN i dag
Rengøringsspray til skærmen
=
(1.944,00 ekskl. moms)
Præstation
Flimmerfri teknologi Ja
Lav Blue Light teknologi Ja
Multimedie
Indbyggede højttaler(e) Ja
Antal højttalere 2
Udgangseffekt (RMS) 2 W
Porte & Grænseflader
Antal HDMI-porte 1
HDMI-version 2.1
Antal DisplayPorts 2
DisplayPort-version 1.4
Antal USB type-C downstream-porte 1
Antal USB type-A downstream-porte 3
USB-hub-version 3.2 Gen 1
Udgang til hovedtelefoner Ja
USB strømforsyning op til 96 W
Netværk
Ethernet LAN Ja
Strømstyring
Vekselstrømsindgangsspænding 100 - 240 V
Vekselstrømsindgangsfrekvens 50/60 Hz
Strømforbrug (typisk) 18,15 W
Strømforbrug (slukket) 0 W
Strømforbrug (strømbesparelse) 0,5 W
Energieffektivitetsklasse (SDR) D
Energieffektivitetsklasse (HDR) G
Vægt & størrelser
Bredde (med stativ) 612,2 mm
Dybde (med stativ) 224 mm
Højde (med stativ) 527,8 mm
Vægt (med stativ) 7 kg
Ergonomisk
Panel montering grænseflade 100 x 100 mm
Display
Størrelse på skærmpanel 27 tommer
Naturligt aspektforhold 16:9
Synlig størrelse, horisontal 597,7 x 335,7 mm
Antirefleksskærm Ja
LED-baggrundsbelysning Ja
Paneltype IPS
Synsvinkel, horisontal 178°
Pixel pitch 0,233 x 0,233 mm
Skærm diagonal 68,6 cm (27")
Skærmopløsning 2560 x 1440 pixel
Farveområde 99%
Skærmens lysstyrke (typisk) 350 cd/m²
Kontrastforhold (typisk) 1500:1
Kontrastforhold (dynamisk) 3000:1
Vis antal farver 16,7 millioner farver
Responstid 5 ms
Maksimal opdateringshastighed 120 Hz