iiyama ProLite TF1215MC-B1 skærm - LED baglys - 12.1" - IPS - 25ms
1024x768
Rengøringsspray til skærmen
1x
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
Gear4U Monitor Arm for desk
=
Display
| Skærm diagonal | 12.1"; 30,7 cm (12.1") |
| Skærmopløsning | 1024 x 768 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 4:3 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Berøringsskærm | Ja |
| Berøringsskærm teknologi | Projekteret kapacitivt systemet |
| Berøringsteknologi | Multi-touch |
| Antal simultane touchpunkter | 10 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 540 cd/m² |
| Skærmens lysstyrke | 450 cd/m² |
| Responstid | 25 ms; 25 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,2 millioner farver |
| Pixel pitch | 0,24 x 0,24 mm |
| Horisontal scanningsområde | 31,4 - 60 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 56 - 75 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 24,6 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 18,4 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 31 cm |
| Overfladehårdhed | 7H |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Håndfladeafvisning | Ja |
Multimedie
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Glas tykkelse | 3,15 mm |
Porte & Grænseflader
| USB-berøringsporte | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | Ja |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Traditionelt kinesisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk |
| Antal OSD sprog | 7 |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Ja; Ja |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 11 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 10 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,55 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Udgangsspænding for vekselstrømsadapter | 12 V |
| Strømforsyningstype | Ekstern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C; -20 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C; -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 308,5 mm |
| Dybde (med stativ) | 41,5 mm |
| Højde (med stativ) | 248 mm |
| Vægt (med stativ) | 2,1 kg |
| Bredde (uden stativ) | 308,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 41,5 mm |
| Højde (uden stativ) | 248 mm |
| Vægt (uden stativ) | 2,1 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 435 mm; 435 mm |
| Pakkedybde | 435 mm; 165 mm |
| Pakkehøjde | 355 mm; 355 mm |
| Pakkevægt | 3,9 kg; 3.9 kg |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort; Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB |
| Hurtig start guide | Ja |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja; Ja |
| Bæredygtighedscertifikater | ErP; ErP |
Andre funktioner
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65; IP65 |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Vis synligt område (HxL) | 245,8 x 184,3 mm |
| Touch method | finger, glove (latex), capacitive stylus |
| Dybde | 41,5 mm |
| Aktiv skærmområde (B x H) | 245,8 x 184,3 mm |
| Compliance-certifikater | CE, RoHS; CE, cULus, EAC, REACH, RoHS, WEEE |
| Emballageindhold | AC adapter, external control pad |
| Lysstyrke | 450 cd/m² |
| Bredde | 308,5 mm |
| Vægt | 2,1 kg |
| Kontrolpanel | Menu, Scroll up / Brightness, Scroll down / Contrast, Select, Power |
| Højde | 248 mm |