Eizo Skærm
23.8" - 59-100 Hz - 5 ms - Hvid
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.903,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.873,-
DKK
(2.298,40 ekskl. moms)
Porte & Grænseflader
| HDMI | Ja |
| HDMI-version | HDCP 1.4 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| HDCP-version | HDCP 1.3 |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
Strømstyring
| Antal USB-porte | 2 |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 8 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,37 W |
| Strømforbrug (maks.) | 43 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | B |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 8 kWh |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 1 W |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 537,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 233 mm |
| Højde (med stativ) | 333,6-473,6 mm |
| Bredde (uden stativ) | 537,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 57 mm |
| Højde (uden stativ) | 317,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,6 kg |
| Vægt (uden stativ) | 3,5 kg |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Justerbar højde (maks.) | 14 cm |
| Akse | Ja |
| Drejevinkel område | 344° |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 80% |
Design
| Produktfarve | Hvid |
Funktioner
| Forudindstillede funktioner | User1, User2, sRGB, Eco, Paper, Movie, DICOM |
Andre funktioner
| Certificering | TCO Certified generation 10, EPEAT Gold, ENERGY STAR, TÜV/Ergonomics, TÜV/Low Blue Light, TÜV/Flicker Free, TÜV/GS, RCM, CE, UKCA, CB, cTUVus, FCC Class B, CAN ICES-3 (B)/Class B, PSE, VCCI-B, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC |
Display
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23,8 in) |
| Skærm diagonal (metrisk) | 60,5 cm |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Billedformat | 16:9 |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,65 cm |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Pixeltæthed | 93 ppi |
| Skærmteknologi | IPS |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 16,7 millioner farver |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Responstid | 5 ms |
| Maksimal opdateringshastighed | 59-100 Hz |
| Digital horisontal frekvens | 31 - 114 kHz |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Standard for farveskala | sRGB |