Eizo Skærm
23.8" - 5 ms - 16:9
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.926,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.896,-
DKK
(2.316,80 ekskl. moms)
Ergonomisk
| Justerbar højde (maks.) | 14 cm |
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 35° |
| Drejevinkel område | -172 - 172° |
| Pivot vinkel | 90° |
Præstation
| DisplayPort-version | 1,3 |
Porte & Grænseflader
| HDMI-version | 1,4 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
Multimedie
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 1 W |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (typisk) | 8 W |
| Strømforbrug (maks.) | 43 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,37 W |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | B |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 537,8 mm |
| Dybde (med stativ) | 233 mm |
| Højde (med stativ) | 333,6 - 473,6 mm |
| Bredde (uden stativ) | 537,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 57 mm |
| Højde (uden stativ) | 317,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,6 kg |
| Vægt (uden stativ) | 3,5 kg |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Andre funktioner
| Certificering | TCO Certified generation 10, EPEAT Gold with Climate+, TUV/Ergonomics, TUV/Low blue light content, TUV/Flicker Free, TUV/GS, RCM, CE, UKCA, CB, cTUVus, FCC-B, CAN ICES (B), TUV/S, PSE, VCCI-B, EPA ENERGY STAR, RoHS, WEEE, China RoHS, CCC |
Display
| Skærmteknologi | IPS |
| Skærm diagonal | 60,5 cm (23,8 tommer) |
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Synlig størrelse, horisontal | 52,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 29,65 cm |
| Pixel pitch | 0,275 x 0,275 mm |
| Pixeltæthed | 93 ppi |
| Vis antal farver | 16,77 millioner farver |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Responstid | 5 ms |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Digital horisontal frekvens | 31 - 114 kHz |
| Digital vertikal frekvens | 59 - 100 Hz |