Samsung Galaxy Watch4
sort - smart ur med sportsbånd - sort - 16 GB
Display
| Skærm diagonal | 3,05 cm (1.2") |
| Skærmteknologi | OLED |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | Super AMOLED |
| Farveskærm | Ja |
| Altid-tændt skærm | Ja |
| Skærmtype | Digital |
| Skærmopløsning | 396 x 396 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| Urets glastype | Corning Gorilla Glass DX+ |
Processor
| Processorproducent | Samsung |
| Processormodel | Exynos W920 |
| Processorfrekvens | 1180 MHz |
| Processorkerner | 2 |
Præstation
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 10, Android 10.0, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0 |
| Operativsystem installeret | Wear OS |
| RAM kapacitet | 1500 MB |
| Flash-hukommelse | 16 GB |
Design
| Form | Rund |
| Markedspositionering | SmartWatch |
| Urkassens størrelse | 40 mm |
| Urkassens farve | Sort |
| Urkassens materiale | Aluminium |
| Bånd, farve | Sort |
| Lukketype | Enkelt spænde stroppespænde |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Vandtæt |
| Vandtæthed | 5 ATM |
Funktioner
| Pulsmåler | Ja |
| Hjertefrekvens kontakt sensorer | Ja |
| Hjertemåler sensortype | Elektrisk, Optisk |
| Blodtryksmonitor | Ja |
| Blodiltsensor | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Accelerometer | Ja |
| Gyroskop | Ja |
| Aktivitetstracker | Ja |
| Personlige mål | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Personlig informationsstyring (PIM) | Alarmur, Lommeregner, Påmindelse om begivenheder, Noter, SOS |
| Timer | Ja |
| Nummervisning | Ja |
| Elektronisk kompas | Ja |
| SMS meddelelser | Ja |
| Geomagnetisk sensor | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
| Barometer | Ja |
| Militærstandard | MIL-STD-810G |
Netværk
| Mobil netværksforbindelse | Ja |
| Generering af mobilnetværk | 4G |
| 4G standard | LTE |
| GPS (satellit) | Ja |
| BeiDou | Ja |
| GLONASS | Ja |
| Galileo | Ja |
Porte & Grænseflader
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Tilslutning af hovedtelefoner | Bluetooth |
Strømstyring
| Batterikapacitet | 247 mAh |
| Trådløs opladning | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 40,4 mm |
| Dybde | 39,3 mm |
| Tykkelse | 9,8 mm |
| Vægt | 25,9 g |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Oplader | Ja |