Samsung Galaxy Ring smart ring
8 MB - titansølv
Præstation
| Skærmtype | Nej |
| Berøringsskærm | Ingen |
Design
| Enhedstype | Aktivitetsmåler med smart ring |
| Formfaktor | Rund |
| Husmateriale | Titanium |
| Foreslået køn | Unisex |
| Ringstørrelse | 15 |
| Vandtæthed | 10 ATM |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP68 |
| Produktfarve | Sølv |
Funktioner
| Hjertemåler sensortype | Optisk |
| Pulsmåler | Ja |
| Hudtemperaturføler | Ja |
| Aktive minutter | Ja |
| Kalorieforbrænding | Ja |
| Kørt distance | Ja |
| Skridttæller | Ja |
| Timer sovet | Ja |
| Søvnkvalitet | Ja |
| Motionssporing | Ja |
| Spis & drik | Ingen |
| Accelerometer | Ja |
| Find min telefonfunktion | Ja |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Strømstyring
| Batteridrevet | Ja |
| Trådløs opladning | Ja |
| Batterikapacitet | 23,5 mAh |
| Batterilevetid | 7 dage |
Vægt & størrelser
| Vægt | 3,3 g |
| Bredde | 7 mm |
| Dybde | 2,6 mm |
| Tykkelse | 2,6 mm |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Opladeenhed | Ja |