TP-Link Archer C6U
AC1200 Trådløs router
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| DSL WAN | Ingen |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 1200 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 300 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 867 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
Mobilt netværk
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Hukommelseskortstik | Ingen |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WEP, WPA, WPA2 |
| Firewall | Ja |
| Forældrekontrol | Ja |
| Filtrering | Ja |
| URL-filtrering | Ja |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Antenne
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 4 |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorkerner | 2 |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
Vægt & størrelser
| Dybde | 117 mm |
| Bredde | 215 mm |
| Højde | 32 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |