Synology MR2200AC
trådløs router - Wi-Fi 5 - desktop
WAN-forbindelse
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 867 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 867 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 867 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (tredje band) | 400 Mbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v |
| Portvideresendelse | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Antal VPN-tunneler | 4 |
Mobilt netværk
| 3G | Ingen |
| 4G | Ingen |
| 5G | Ingen |
| Tekstbeskeder (SMS) | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Hukommelseskortstik | Ingen |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Wake-on-LAN klar | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | IPSec |
| Firewall | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| DoS angrebsforebyggelse | Ja |
| Filtrering | Ja |
| MAC adresselabel | 64 entries |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
Protokoller
| DHCP-klient | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Godkendelser
| DLNA-certificeret (Digital Living Network Alliance) | Ja |
| Certificering | FCC CE BSMI VCCI Class B RCM KC iDA TELEC JATE IC |
Antenne
| Antennedesign | Intern |
Funktioner
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 717 MHz |
| Processorkerner | 4 |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 12,95 W |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Højde | 154 mm |
| Dybde | 65 mm |
| Bredde | 199 mm |
| Vægt | 450 g |
Emballeringsdata
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |