HPE Aruba Networking AP-635 (RW)
Campus - trådløs forbindelse - Wi-Fi 6E, Bluetooth, ZigBee
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 2400 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500,5000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 20/40 (2.4 GHz), 20/40/80 (5 GHz), 20/40/80/160 (6 GHz), and maximum peak data rate 3.9 Gbps |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ax, IEEE 802.11mc |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| MIMO | Ja |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| GPS (satellit) | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA2, WPA3 |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Design
| Placering | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| Anbefalet brug | Indendørs |
Antenne
| Antenne type | Intern |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 7 dBi |
Præstation
| Kompatible operativsystemer | AP-634 (excluding 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.11.2.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.6.0.0 AP-634 (including 6 GHz support): HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.12.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.7.0.03 AP-635: HPE Aruba Networking Wireless Operating System and HPE Aruba Networking Instant OS 8.9.0.0, HPE Aruba Networking Wireless Operating System 10.4.0.0 Standard power product class operation of the AP-634 is only supported on HPE Aruba Networking OS 10.7.0.0 and later deployments and HPE Aruba Networking OS 8.12.0.0 and later deployments that include a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. Standard power operation is not supported on Instant OS deployments or 8.x HPE Aruba Networking OS deployments without a HPE Aruba Networking Mobility Conductor. |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Federal Communications Commission (FCC), ISED, CE, Elektromagnetisk kompatibilitet (EMC), Lavspændingsdirektivet (LVD) |
| Certificering | UL2043 plenum rating Wi‑Fi Alliance: Wi-Fi CERTIFIED a, b, g, n, ac Wi-Fi CERTIFIED 6E (ax, 6 GHz) WPA, WPA2 and WPA3—Enterprise with CNSA option, Personal (SAE), Enhanced Open (OWE) WMM, WMM-PS, W-Fi Agile Multiband Bluetooth SIG Ethernet Alliance (PoE, PD device, class 5) |
Vægt & størrelser
| Bredde | 220 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 220 mm |
| Vægt | 1,3 kg |
Andre funktioner
| I/O-porte | E0, E1: Two Ethernet wired network ports (RJ-45) USB 2.0 host interface (Type A connector) Serial console interface (proprietary, micro-B USB physical jack) Kensington security slot |
| Vægt (efter britisk standard) | 1,3 kg (2.86 Pund) |
| Montering | The AP-635 built-in antennas are optimized for horizontal orientation of the AP, mounted at a typical ceiling height. |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 100% |