TP-Link EAP225-Outdoor
trådløs forbindelse - Wi-Fi 5
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 6 GHz | Ingen |
| 5 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1200 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 300 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.4 - 5 GHz |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | VLAN-kortlægning |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Båndstyring | Ja |
| Airtime Fairness (ATF) | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Stråleformning | Ja |
| Sendeeffekt (FCC) | 22 dBm |
| Sendeeffekt (CE) | 27 dBm |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Service Set Identifier (SSID) funktioner | Multiple SSIDs |
| Antal SSID understøttet | 16 |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Syslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Strømstyring
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | Passive PoE |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Udgangsspænding | 24 V |
| Strømforbrug (typisk) | 10,5 W |
Design
| Placering | Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Knap til nulstilling | Ja |
Antenne
| Antenne type | Ekstern |
| Antenneretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antennefunktioner | Aftagelig antenne |
| Antenner, antal | 2 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 4 dBi |
Præstation
| Kompatible operativsystemer | Microsoft Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8, Windows10, Windows11, Linux |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 215 mm |
| Dybde | 46 mm |
| Højde | 27 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 140 mm |
| Pakkedybde | 270 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 640 g |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Monteringssæt | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Bæredygtighed
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |