LevelOne WAP-8123
trådløs forbindelse - Wi-Fi 5
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1200 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 300 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.4 ~ 2.4835, 5.15 ~ 5.35, 5.46 ~ 5.72, 5.725~ 5.825 GHz |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11e, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.3, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Antal brugere | 128 bruger(e) |
| Automatisk kanalvalg | Ja |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 128-QAM, 256-QAM, BPSK, CCK, DBPSK, DQPSK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Tagged VLAN |
| Driftsmodus | Access Point (AP),Gateway,Repeater,WISP |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit AES, 128-bit WEP, TKIP, WPA, WPA2, WPA2-PSK |
| Service Set Identifier (SSID) funktioner | SSID-udsendelse til/fra |
| Antal SSID understøttet | 8 |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Switch-type | Administreret |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| WAN-forbindelse | Ethernet (RJ-45) |
| DC-in-stik | Ja |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 30 W |
Design
| Placering | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| Knap til nulstilling | Ja |
| LED-indikatorer | Strøm, Status |
| Intern | Ingen |
Antenne
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Antenner, antal | 4 |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
Godkendelser
| Certificering | CE, FCC |
Vægt & størrelser
| Bredde | 198 mm |
| Dybde | 28 mm |
| Højde | 198 mm |
| Vægt | 520 g |
Emballeringsdata
| CD manual | Ja |
| Hurtig CD installationsvejledning | Ja |
| Pakkebredde | 235 mm |
| Pakkedybde | 81 mm |
| Pakkehøjde | 243 mm |
| Pakkevægt | 830 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Monteringssæt | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Oprindelsesland | Kina |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 435 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 491 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 515 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 18 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 20 stk |