AX1800 Indoor/Outdoor
Funktioner
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| 6 GHz | Ingen |
| Maksimal dataoverførselshastighed | 1800 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 574 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 1201 Mbit/s |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.4 - 5 GHz |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Antal brugere | 250 bruger(e) |
| Automatisk kanalscanning | Ja |
| Automatisk kanalvalg | Ja |
| MIMO | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Wi-Fi-multimedie (WMM)/(WME) | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Trådløs isolation | Ja |
| Båndstyring | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Stråleformning | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WEP, WPA, WPA2, WPA3 |
| Filtrering af MAC-adresser | Ja |
| Antal SSID understøttet | 16 |
| Remote Authentication Dial-In User Service (RADIUS) | Ja |
Protokoller
| Administrationsprotokoller | SNMP v1/v2c |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Syslog | Ja |
| Administrationsplatform | Omada |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Design
| Placering | Pæl, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
| LED-indikatorer | Ja |
Antenne
| Antenne type | Intern |
| Antennefunktioner | Integreret antenne |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
Vægt & størrelser
| Bredde | 280,4 mm |
| Dybde | 106,5 mm |
| Højde | 56,9 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 241 mm |
| Pakkedybde | 325 mm |
| Pakkehøjde | 67 mm |
| Pakkevægt | 1,29 kg |
Emballage indhold
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| PoE-adapter inkluderet | Ja |
| Monteringssæt | Ja |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |