StarTech.com 16 Port PCI Express Serial Card
High-Speed PCIe Serial Card - ekspansionsmodul - PCIe 1.1 - RS-232 x 2
Porte & Grænseflader
| Værtsgrænseflade | PCIe |
| Output-grænseflade | Seriel |
| Udvidelseskort formfaktor | Lavprofil |
| Udvidelseskort standard | PCIe 1.1 |
| Antal serielle porte | 16 |
| Seriel grænsefladetype | RS-232 |
| Antal interne SATA-porte | 1 |
Design
| Intern | Ja |
| Produktfarve | Gul |
Funktioner
| Chipsæt | ASMedia - ASM1083, SystemBase - SB4002A, SB16C1058 |
| Baud hastighed | 921,6 Kbit/s |
| Data-bits | 5, 6, 7, 8 |
| Stop bits | 1, 1.5, 2 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 55 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 75 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2003, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 68 mm |
| Dybde | 168 mm |
| Højde | 22 mm |
| Vægt | 70 g |
Emballeringsdata
| Kabler inkluderet | RS-232 |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Drivere inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Pakkebredde | 192 mm |
| Pakkedybde | 293 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 1,2 kg |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 14 stk |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 397 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 520 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 329 mm |
Andre funktioner
| Elektrostatisk afladning association (ESD) | 15 kV |