Philips 40B1U6903CH skærm - WLED - 39.7" - IPS - 4ms
WUHD 5120x2160
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
8.895,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
8.865,-
DKK
(7.092,00 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 100,8 cm (39.7") |
| Skærmopløsning | 5120 x 2160 pixel |
| HD-type | 5K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Kurvet |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 2500R |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 50 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,1815 x 0,1815 mm |
| Pixeltæthed | 140 ppi |
| Vertikalt scanningsområde | 30 - 60 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 92,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 39,2 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 100,9 cm |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| sRGB-dækning (typisk) | 134% |
| NTSC-dækning (typisk) | 103% |
| Farveskala DCI-P3 | 98% |
| Vis sRGB | Ja |
Præstation
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separate sync |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 5 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Megapixel | 5 MP |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbygget kamera | Ja |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 4 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Thunderbolt 4 porte antal | 1 |
| Lydudgang | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 15° |
| Billede-i-billede | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 40 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 40 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 58,3 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,44 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 44,6 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Kode for europæisk produktregister for energimærkning (EPREL) | 1550844 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 948 mm |
| Dybde (med stativ) | 236 mm |
| Højde (med stativ) | 605 mm |
| Vægt (med stativ) | 13,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 948 mm |
| Dybde (uden stativ) | 109 mm |
| Højde (uden stativ) | 426 mm |
| Vægt (uden stativ) | 10,3 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 1150 mm |
| Pakkedybde | 211 mm |
| Pakkehøjde | 565 mm |
| Pakkevægt | 17,2 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Medfølgende software | SmartControl |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Kviksølv, PVC/BFR |
Andre funktioner
| Billede-for-billede (PbP) | Ja |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Delta E | 2 |
| Myndighedsgodkendelser | CB; CE Mark; FCC Class B; ICES-003; CU-EAC; EAEU RoHS; TUV Ergo; TUV/GS; TUV Eyesafe certified; cETLus |
| Billedforbedring | SmartImage |
| EasyRead-tilstand | Ja |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 70000 t |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wake-on-LAN | Ja |
Genbrug af data
| Genbrugsplast | 85% |
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |