Philips 27E1N1900AE skærm - WLED - 27" - IPS - 4ms
4K UHD 3840x2160 ved 60Hz
Rengøringsspray til skærmen
=
Før
2.398,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.368,-
DKK
(1.894,40 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Paneltype | IPS |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Responstid | 4 ms |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,1554 x 0,1554 mm |
| Pixeltæthed | 163,18 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 140 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 40 - 60 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Vis sRGB | Ja |
Præstation
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningsteknologi | Power Delivery 3.0 |
| Komponent video synkronisering | Separate sync |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
Design
| Markedspositionering | Hjem |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Lydudgang | Ja |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 10 cm |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Forenklet kinesisk, Traditionelt kinesisk, Tjekkisk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Finsk, Fransk, Græsk, Ungarsk, Italiensk, Japansk, Koreansk, Polsk, Portugisisk, Russisk, Svensk, Tyrkisk, Ukrainsk |
| Antal OSD sprog | 21 |
| Plug and play | Ja |
| LED-indikatorer | Drift, Standby |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Strømforbrug (typisk) | 26,97 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 3658 - 12192 m |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 613 mm |
| Dybde (med stativ) | 220 mm |
| Højde (med stativ) | 492 mm |
| Vægt (med stativ) | 5,97 kg |
| Bredde (uden stativ) | 613 mm |
| Dybde (uden stativ) | 54 mm |
| Højde (uden stativ) | 365 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,2 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 780 mm |
| Pakkedybde | 160 mm |
| Pakkehøjde | 447 mm |
| Pakkevægt | 8,68 kg |
Emballage indhold
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI, USB Type-C til USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Bly, Kviksølv |
Andre funktioner
| Kompatible operativsystemer | Mac OS X Windows 11 / 10 |
| Udvendigt finish type | Tekstureret |
| Delta E | 2 |
| Billedforbedring | SmartImage |
| Philips SmartUniformity | 93 - 105% |
| Ingen tungmetaller | Hg (kviksølv), Pb (lead) |
| LowBlue tilstand | Ja |
| Adaptiv synkronisering | Ja |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Myndighedsgodkendelser | CB, CE mark, TUV/ISO9241-307, TUV-BAUART, EAC, EEC RoHS, VCCI, UKCA, EMP, FCC, ICES-003 |
| EasyRead-tilstand | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 50000 t |
Genbrug af data
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |