iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD Sort
Rengøringsspray til skærmen
1x
iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
=
iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD Sort
1x
Whoosh! Screen Shine Go 30ml
Før
2.936,-
DKK
SPAR
30,-
DKK
2.906,-
DKK
(2.324,80 ekskl. moms)
Skærm inkl. arm beslag
1x
iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
=
iiyama ProLite XB3294UHSCP-B1 computerskærm 80 cm (31.5") 3840 x 2160 pixel 4K Ultra HD Sort
1x
Gear4U Monitor Arm for desk
3.066,-
DKK
(2.452,80 ekskl. moms)
Display
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Paneltype | VA |
| Berøringsskærm | Nej |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 400 cd/m² |
| Responstid | 2 ms |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 3000:1 |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 80000000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Pixel pitch | 0,182 x 0,182 mm |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 160 kHz |
| Synlig størrelse, horisontal | 70,9 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 40,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 80 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| DDC/CI | Ja |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | NTSC, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| NTSC-dækning (typisk) | 93% |
Præstation
| AMD FreeSync | Ja |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
Multimedie
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Nej |
Design
| Markedspositionering | Grafisk design |
| Produktfarve | Sort |
Porte & Grænseflader
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B, USB Type-C |
| Antal upstream-porte | Ja |
| Antal downstream-porte | 4 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | Ja |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | Ja |
| Antal USB type-A downstream-porte | 2 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 2 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 95 W |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal DisplayPorts | Ja |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| Indbygget KVM switch | Ja |
| HDCP | Ja |
Ergonomisk
| VESA montering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Højdejustering | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| OSD-sprog | Tjekkisk, Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Japansk, Hollandsk, Polsk, Russisk, Ukrainsk |
| Antal OSD sprog | 11 |
Strømstyring
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 33,1 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 58,5 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 55 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde (med stativ) | 713,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 245,5 mm |
| Højde (med stativ) | 598,5 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,5 kg |
| Bredde (uden stativ) | 714 mm |
| Dybde (uden stativ) | 56 mm |
| Højde (uden stativ) | 428,5 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 790 mm |
| Pakkedybde | 143 mm |
| Pakkehøjde | 510 mm |
| Pakkevægt | 11,8 kg |
| USB-kabellængde | 1,5 m |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, USB, HDMI, DisplayPort, USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
| DisplayPort kabellængde | 1,85 m |
| Strømkabellængde | 1,85 m |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | ErP, TCO |
Andre funktioner
| Compliance-certifikater | CE, EAC, PSE, REACH, RoHS, TÜV mark, UKCA, VCCI, WEEE |
| Bredde | 713,9 mm |
| Emballageindhold | quick start guide, safety guide |
| Dybde | 245,5 mm |
| Vægt | 8,5 kg |
| Brugerkontrol | picture adjust (brightness, contrast, Eco, ACR, OD, HDR, AdaptiveSync, X-Res technology, black tuner), colour settings (6-axis, i-Style colour, blue light reducer, gamma, RGB range, colour temp.), PiP/PiB ( PiP/PiB, sub source, PiP position, PiP size, swap), OSD (position H, position V, OSD time, background, DDC/CI control, display information), language, miscellaneous (sharpness, video mode adjust, opening logo, power LED, USB charge, USB-C speed), KVM, input select, audio settings (volume, mute, audio input), recall (recall all) |
| Kontrolpanel | Joystick: Center: Power/ Menu, Up/ Input Select, Down, Left: i-Style Colour/ ECO/ Blue Light Reducer, Right/ Volume |
| Certificering | TCO Certified, CE, TÜV-GS, EAC, VCCI-B, PSE, RoHS support, ErP, WEEE, REACH, UKCA |