AXIS FA51 Main Unit
videoserver - 1 kanaler
Præstation
| Antal kanaler | Ja |
| Alarm indgangskanaler | 2 |
| Alarm udgangskanaler | 2 |
| Maksimal videoopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Maksimum billedhastighed | 30 fps |
| Opløsning ved indfangningshastighed | 1920x1080@480fps |
| Indbygget processer | Ja |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Realtidsvisning | Ja |
| Understøttede videoformater | H.264 |
Funktioner
| Understøttet placering | Indendørs |
| Mærke kompatibilitet | Axis |
| Produktfarve | Sort; Sort |
| Husmateriale | Aluminium; Aluminium |
| LED-indikatorer | Status; Ja |
| Maksimalt antal understøttede kameraer | Ja |
| Certificering | EN 55035, EN 55032 Class A, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC 15 B / A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KC KN32 A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 A, VCCI A IEC/EN/UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1 IEC/EN 60529 IP4X, IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-78 NIST SP500-267; EN 55035, EN 55032 Class A, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, FCC 15 B / A, ICES-3(A)/NMB-3(A), KC KN32 A, KC KN35, RCM AS/NZS CISPR 32 A, VCCI A IEC/EN/UL 62368-1, CAN/CSA C22.2 No. 62368-1 IEC/EN 60529 IP4X, IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-78 NIST SP500-267 |
Lagring
| Intern lagerkapacitet | 0,5 GB |
| Opbevaringsmedietype | Flash |
Billedsensor
| Opløsning | 1920 x 1080 pixel |
Netværk
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6, USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPS, TLS, QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP, SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, RTSP, RTP, SRTP, TCP, RTCP, DHCP, SOCKS, SSH, CDP, MQTT, Syslog, Link-Local address (ZeroConf) |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Syslog | Ja |
Porte & Grænseflader
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Antal HDMI-udgange | Ja |
| Antal udgange | 1 outputs |
| Antal indgange | 1 inputs |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10.1 Mbit/s |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Nej |
Strømstyring
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Strømforbrug (min.) | 5,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 6,82 W |
| Strømforbrug (typisk) | 5.2 W |
Systemkrav
| Understøttet browser | Chrome, Edge, Firefox, Safari |
Vægt & størrelser
| Bredde | 49 mm; 24 mm |
| Dybde | 152 mm; 152 mm |
| Højde | 24 mm; 49 mm |
| Vægt | 195 g; 195 g |
Emballeringsdata
| Antal pr. pakke | 1 stk |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C; -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 85%; 10 - 85% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C; -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 85%; 10 - 85% |
Emballage indhold
| Brugervejledning | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
Tekniske detaljer
| Indeholder ikke | Brominated Flame Retardant (BFR), CFR, PVC; BFR, PVC |
| Garantiperiode | 5 År |
Godkendelser
| Overholdelse af affald af elektrisk og elektronisk udstyr (WEEE) | Ja |
Logistik data
| Antal pr. pakke | Ja |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85299020 |