Synology CC400W
netværksovervågningskamera - TAA-kompatibel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Auto-sporing | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
Design
| Formfaktor | Terning |
| Monteringstype | Loft/væg/skrivebord |
| Produktfarve | Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 125° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 72° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 145° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/30 - 1/16000 sek./side |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
Linsesystem
| Antal linser | 1 |
| Registringsafstand | 45 m |
| Observeringsafstand | 18 m |
| Genkendt afstand | 9 m |
| Fast fokus | Ja |
| Identifikationsfstand | 4,5 m |
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
| Fast brændvidde | 2,12 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 10 m |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 2D støjreduktion, 3D støjreduktion |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Audiosporing | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Sikkerhed
| Beskyttelse af privatlivets fred | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Ansigtsgenkendelse, Registrering af personer, Intrusion, Registrering af køretøjer |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| DC udgangsspænding | 5 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Højde | 110 mm |
| Diameter | 5,4 cm |
| Vægt | 200 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |