Sony BRC-X400
konferencekamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| PTZ-tilstande | Forudindstillet punkt |
| Forudindstillede punkter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Lyseksponeringstilstande | Automatisk, Vejledning, Lukkeprioritering AE |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Hvid |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | 1,6 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 70° |
| Hældningsvinkelområde | -20 - 90° |
| Hældningshastighed | 126 grader i sekundet |
| Panoreringsområde | -170 - 170° |
| Panoreringshastighed | 300 grader i sekundet |
| Hvidbalance | Automatisk, Indendørs, Vejledning, Et tryk, Udendørs |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/1 - 1/10000 sek./side |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,5 mm (1 / 2.5") |
| Sensortype | Exmor |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Antal linser | 1 |
| Brændviddeområde | 4.4 - 88 mm |
| Autofokus | Ja |
| Fokus | Motordrevet/manuel |
| Maksimale blænderåbning tal | 3,8 |
| Mindste blænderåbnimg tal | 2 |
| Nærmeste fokuseringsafstand | 0,08 m |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8,5 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 360, 720 x 480, 720 x 576, 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 3840 x 2160 |
| Understøttede videotilstande | 720p, 1080i, 1080p, 2160p |
| Billedhastighed | 60 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Forstærkningskontroltype | Auto/manuel |
| Bit-rate | 512 Kbps - 50 Mbps |
| Billedstabilisator | Ja |
| Bitrate kontrol | Konstant bithastighed (CBR), Variabel bithastighed (VBR) |
Lyd
| Understøttede lydformater | AAC-LC |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3at |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6, TCP, UDP, ARP, ICMP, IGMP, HTTP, HTTPS, DHCP, DNS, RTP/RTCP, RTSP, UPnP, VISCA |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| BNC porte, udgående | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 25,5 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 158,4 mm |
| Dybde | 200,2 mm |
| Højde | 177,5 mm |
| Vægt | 1,8 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85258900 |