Reolink P840
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Auto-sporing | Ja |
| Plug and play | Ja |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 100 - 31° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 55 - 17° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 123 - 39° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 90° |
| Hældningshastighed | 56 grader i sekundet |
| Panoreringsområde | 0 - 360° |
| Panoreringshastighed | 90 grader i sekundet |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Optisk zoom | 5x |
| Antal linser | 1 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 60 m |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Videooptagelse | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3at |
| Understøttede netværksprotokoller | HTTPS, SSL, TCP/IP, UDP, HTTP,IPv4, UPnP, RTSP, RTMP, ONVIF, SMTP, NTP, DHCP, DNS, DDNS, FTP, P2P |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 24 W |
| DC-udgangsstrøm | 2 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 373 mm |
| Dybde | 177 mm |
| Højde | 140 mm |
| Vægt | 2,34 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
Andre funktioner
| Garantiperiode | 2 År |