Reolink Lumus Series E430 IP-sikkerhedskamera Udendørs 1920 x 1080 pixel Væg
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Virtuel assistent | Google Assistant |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Indbygget lys | Ja |
| Farvetemperatur | 6500 K |
| Lysstrøm | 180 lm |
Design
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 107° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 57° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | 1 |
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
| Fast brændvidde | 2,8 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 10 m |
| LED type | IR |
| Antal lysende LED | 6 |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264 |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Videooptagelse | Ja |
| Billedhastighed | 15 fps |
| Videostreaming | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Interval for bithastighed | 64 - 3072 Kbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Understøttede netværksprotokoller | SSL, TCP/IP, UDP, UPNP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, DDNS, P2P |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
| Antal brugere | 20 bruger(e) |
| Brugeradgangsniveau | Administrator, Bruger |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Registrering af personer, Registrering af kæledyr |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Strømforbrug (maks.) | 6 W |
| DC udgangsspænding | 5 |
| DC-udgangsstrøm | 2 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 60 mm |
| Dybde | 99 mm |
| Højde | 91 mm |
| Vægt | 168 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 178 mm |
| Pakkedybde | 200 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 650 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |