Reolink E Series E330
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Auto-sporing | Ja |
| Virtuel assistent | Google Assistant |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Antenne type | Intern |
| Driftsfrekvens | 2400 - 5000 MHz |
Design
| Formfaktor | Sfærisk |
| Monteringstype | Skrivebord |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | 0 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 84° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 45° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 50° |
| Panoreringsområde | 0 - 355° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,7 mm (1 / 2.7") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | 1 |
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
| Fast brændvidde | 4 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 12 m |
| LED type | IR |
| Antal lysende LED | 8 |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264 |
| Videooptagelse | Ja |
| Billedhastighed | 25 fps |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Interval for bithastighed | 1024 - 5120 Kbit/s |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Understøttede netværksprotokoller | SSL, TCP/IP, UDP, IPv4, UPnP, RTSP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, DDNS, P2P |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
| Antal brugere | 20 bruger(e) |
| Brugeradgangsniveau | Administrator, Bruger |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA-PSK, WPA2-PSK |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| DC udgangsspænding | 5 |
| DC-udgangsstrøm | 1 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 85% |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Højde | 118 mm |
| Diameter | 8,4 cm |
| Vægt | 235 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 95 mm |
| Pakkedybde | 95 mm |
| Pakkehøjde | 173 mm |
| Pakkevægt | 520 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |