Ubiquiti Netværksovervågningskamera
8 MP - IP66 - 30 m - Hvid
Præstation
| Processormodel | Quad-core Arm Cortex-A53 |
Vægt & størrelser
| Diameter | 144,7 mm |
| Højde | 96,3 mm |
| Vægt | 820 g |
Design
| Husmateriale | Aluminium |
| Monteringstype | Loft, væg (inkluderet), montageplade til gangboks, dobbeltmontering til kamera, fladboks, vejrbeskyttelse (valgfri) |
| IK kode | IK10 |
| Produktfarve | Hvid |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 9,25 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| DC udgangsspænding | 37-57 V |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Billedhastighed | 30 fps |
Billedkvalitet
| Sensortype | CMOS |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1 / 1,8" |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 109,9° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 56,7° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 134,1° |
Linsesystem
| Objektivtype | Fixed focal length |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | IR |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
Funktioner
| Ansigtsgenkendelse | Ja |
| Genkendelse af nummerplader | Ja |
Sikkerhed
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, FCC, IC, NDAA, UKCA, EAC, WEEE |