TP-LINK Netværksovervågningskamera
microSD
Billedsensor
| Sensortype | 1/2,9" CMOS |
Linsesystem
| Vidvinkelobjektiv system | 2,53 mm |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 144° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 55° |
| Panoreringsområde | 360° |
| Hældningsvinkelområde | 140° |
Nattesyn
| Infrarød bølgelængde | 850, 940 nm |
Præstation
| Dag/nat funktion | Ja |
| Dynamisk interval | 3DNR WDR dB |
| Strømstik | USB Type C |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Billedhastighed | 15, 20, 25, 30 fps |
| Video komprimeringsformater | H.264 |
| Støjreduktion | Ja |
Netværk
| Realtidsvisning | Ja |
| Wi-Fi | 802.11a/ac/b/g/n |
| Bluetooth | Ingen |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, DHCP, ICMP, DNS, NTP, HTTPS, TCP, UDP |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Audiosporing | Nej |
Funktioner
| Tovejs tale | Ja |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi-frekvens | 2,4 GHz, 5 GHz |
Sikkerhed
| HTTPS -kryptering | 128-bit AES-kryptering med SSL/TLS, WPA/WPA2-PSK |
Strømstyring
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| DC udgangsspænding | 5 |
| Udgangsstrøm | 2 A |
| Strømforbrug (typisk) | 4,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 7,6 W |
Vægt & størrelser
| Ledningslængde | 3 m |
| Bredde | 46 mm |
| Dybde | 46 mm |
| Højde | 105,8 mm |
| Vægt | 249 g |
Design
| Monteringstype | Frisståend, Sengmontérbar, Vægmonteret, Loftmonteret |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |