Tapo C310 V2 Netværksovervågningskamera Udendørs 2304 x 1296
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Certificering | CE, NCC |
Design
| Formfaktor | Terning |
| Monteringstype | Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | System |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Regntæt |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ingen |
| Kontrol af kamerahældning | Ingen |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 104° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
Linsesystem
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
| Fast brændvidde | 3,9 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | IR |
| Infrarød bølgelængde | 850 nm |
Video
| Maksimal opløsning | 2304 x 1296 pixel |
| Samlet antal megapixels | 3 MP |
| Understøttede videoformater | H.264 |
| Billedhastighed | 15 fps |
| Videostreaming | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 128-bit AES, SSL/TLS, WPA, WPA2-PSK |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm, DC |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| DC udgangsspænding | 9 |
| DC-udgangsstrøm | 0,6 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 142,3 mm |
| Dybde | 103,4 mm |
| Højde | 64,3 mm |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 2 |