D-Link DCS 8350LH
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Virtuel assistent | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
Design
| Monteringstype | Skrivebord |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
Kamera
| Synsfelt vinkel (FOV) | 127° |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 108° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 58° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 127° |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | 1 |
| Mindste blænderåbnimg tal | 1,6 |
| Fast brændvidde | 2,97 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 7 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Samlet antal megapixels | 4 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Understøttede grafikopløsninger | 2560 x 1440 |
| Understøttede videotilstande | 1440p |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Understøttede lydformater | AAC-LC |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ingen |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6, DHCP/DHCPv6 Client, Bonjour (mDNS and DNS-SD), ONVIF Profile S/T, RTSP, SRTP, RTP, HTTPS |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4/5 GHz |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| Bevægelsessensor | Ja |
| Advarsel notifikationstype | Snapshot advarselsmeddelelse |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Unormal lyddetektion, Registrering af personer |
| Sikkerhedsalgoritmer | TLS, WPA3 |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (typisk) | 4 W |
| DC udgangsspænding | 5 |
| DC-udgangsstrøm | 1,2 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 66,7 mm |
| Dybde | 65,7 mm |
| Højde | 111,4 mm |
| Vægt | 122,5 g |
| Kabellængde | 2 m |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC) |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
Andre funktioner
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |