Arlo Netværksovervågningskamera - 3x kameraer - 8 MP - Udendørs, Indendørs & udendørs
Trådløs - IP65 - 5 m - Batteri - Hvid
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel; 3840 x 2160 pixel |
| Understøttede grafikopløsninger | 4K, 2K, 1080p, 720p; 3840 x 2160; 3840 x 2160 |
| Samlet antal megapixels | 8 MP; 8 MP; 8 MP; 8 MP |
| Støjreduktion | Ja; Ja; Ja |
| Videooptagelse | Ja; Ja |
| Billedhastighed | 60 fps; 60 fps; 60 fps |
| Videostreaming | Ja; Ja |
| Smart IR | Ja; Ja |
Design
| Produktfarve | Hvid; Sort, Hvid; Sort, Hvid; Sort, Hvid |
| Monteringstype | Væg/loft; Loft/væg; Loft/væg |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP65; IP65; IP65; IP65 |
| Husmateriale | Plast; Plast |
| Beskyttelsesfunktioner | Temperaturbestandigt, Vejrbestandig; Temperaturbestandigt, Vejrbestandig |
| Vandafvisende | Ja; Ja |
| Oprindelsesland | Vietnam |
Kamera
| Synsfelt vinkel (FOV) | 180°; 180°; 180° |
| Optisk sensorstørrelse | 1/2"" |
| Reduktion af vindstøj | Ja |
| Kamerapanorering kontrol | Ingen |
| Kontrol af kamerahældning | Ingen |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 151°; 151°; 151° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 80°; 80°; 80° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 180°; 180° |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja; Ja; Ja |
| Nattesyn, afstand | 5 m; 5 m; 5 m |
| S/H-nattesyns afstand | 5 m; 5 m |
| Farvenattesyns afstand | 5 m; 5 m |
| LED type | IR; IR |
Præstation
| Dag/nat funktion | Ja; Ja; Ja |
| Indbygget lys | Ja; Ja; Ja |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs; Kabel & trådløs, Trådløs; Kabel & trådløs |
| Virtuel assistent | Alexa, Google Assistant; Amazon Alexa & Google Assistant; Amazon Alexa & Google Assistant; Amazon Alexa & Google Assistant |
| Type | IP-sikkerhedskamera; IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs, Indendørs & udendørs; Udendørs |
| PTZ-kontrol | Nej; Nej |
| Auto-sporing | Ja; Ja |
| Maksimal driftstilstand | 7,5 m; 7,5 m |
| Fjernbetjening visning | Ja; Ja |
| Understøttelse af sprog | Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Norsk, Polsk, Svensk; Dansk, Tysk, Hollandsk, Engelsk, Spansk, Fransk, Italiensk, Norsk, Polsk, Svensk |
| Certificering | IP65, UN38.3, RoHS, REACH; IP65 UN38.3 RoHS & REACH; IP65 UN38.3 RoHS & REACH |
| Synsfelt, diagonalt | 180° |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor (video) | Ja; Ja; Ja; Ja |
| Bevægelsessensor teknologi | Passiv infrarød (PIR) sensor; Passiv infrarød (PIR) sensor; Passiv infrarød (PIR) sensor; Passiv infrarød (PIR) sensor |
| Indbygget sirene | Ja; Ja; Ja |
| Branddetektion | Ja; Ja; Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja; Ja |
| Nulstilling af adgangskode via e-mail | Ja; Ja |
| Klassificering af mål for mennesker og køretøjer | Ja; Ja |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja; Ja; Ja |
| Antal mikrofoner | 2; 2; 2; 2 |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja; Ja; Ja |
| Audiosporing | Ja; Ja |
Funktioner
| Tovejs tale | Ja |
| Ekko eliminering | Ja |
| Batterilevetid (maks.) | 6 måneder; 6 måneder |
Netværk
| Wi-Fi | Ja; Ja; Ja; Ja |
| Ethernet LAN | Ja; Ja; Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11ac |
Porte & Grænseflader
| Bluetooth | Ja |
| Frekvensbånd | 2,4 GHz, 5 GHz |
| Mikrofonindgang | Ja; Ja |
| USB-port | Ja; Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 52 mm; 52 mm; 52 mm; 52 mm |
| Dybde | 79 mm; 52 mm; 52 mm; 52 mm |
| Højde | 89 mm; 78,6 mm; 78,6 mm; 78,6 mm |
| Vægt | 218 g; 218 g; 218 g; 218 g |
| Længde | 89 mm; 89 mm |
| Pakkebredde | 230 mm; 230 mm |
| Pakkedybde | 168 mm; 168 mm |
| Pakkehøjde | 198 mm; 198 mm |
| Pakkevægt | 2350 g; 235 g |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri; USB; USB; USB |
| Batteriteknologi | Litium-Ion (Li-Ion); Lithium-Ion (Li-Ion); Lithium-Ion (Li-Ion); Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Genopladeligt batteri | Ja; Ja |
Leverandørfunktioner
| Opladningstid | 4,5 h |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -20-45 °C; -20 - 45 °C |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 3; 3; 3; 3 |
| Batteri medfølger | Ja; Ja |
| Kabler inkluderet | USB |
| Monteringssæt | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Andre funktioner
| Dockingstation inkluderet | Ja |
Linsesystem
| Antal linser | 1; 1; 1 |
| Zoom kapacitet | Ja; Ja |
| Digital zoom | 12x; 12x; 12x |
| Genkendt afstand | 7,5 m; 7,5 m |
| Fokus | Vejledning; Fast |
| Identifikationsfstand | 7,5 m; 7,5 m |
Administrationsfunktioner
| Cloud-administreret | Ja; Ja |
| Webbaseret administration | Ja; Ja |
| Fjernbetjent | Ja; Ja |
| Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening | Ja; Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 230 mm |
Pan-tilt-enhed
| Nej |
Display
| Digital zoom | 12x |