Mercury SX 362IR Dome camera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Termisk modul | Ingen |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
| Fjernbetjening visning | Ja |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg/pæl |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Aluminium |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK10 |
| Vandafvisende | Ja |
| Oprindelsesland | Taiwan |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ingen |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 199° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1~1/10.000 sek./side |
| Justering af lukkertid | Auto/manuel |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 3 mm (1 / 3") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Antal effektive pixels (HxV) | 1920 x 1080 pixel |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | 1 |
| Brændviddeområde | 2.7 - 12 mm |
| Autofokus | Ja |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 45 m |
| S/H-nattesyns afstand | 45 m |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Samlet antal megapixels | 2 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG |
| Billedhastighed | 50 fps |
| Format til analogt signal | Ikke understøttet |
| Videostreaming | Ja |
| 3D NR (støjreduktion) | Ja |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
| Bitrate kontrol | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Tidsstempel overlay | Ja |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
| Flip & spejl | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Understøttede lydformater | G.711 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
Sikkerhed
| Alarm indgangskanaler | 1 |
| Alarm udgangskanaler | 1 |
| Temperaturføler | Ingen |
| Advarsel notifikationstype | |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 12,95 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 140 mm |
| Højde | 140 mm |
| Vægt | 1 kg |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 180 mm |
| Pakkedybde | 175 mm |
| Pakkehøjde | 174 mm |
| Pakkevægt | 1,1 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Solskærm inkluderet | Ingen |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
Tekniske detaljer
| Lydindgang | Yes |
| Aftagelig IR-cut filter | Ja |
| Objektivtype | Varifocal |
| Strømkilde | DC,PoE |
| Antal videostreams | 4 |
| Egnet til udendørs brug | Ja |
Andre funktioner
| Lydudgang | Yes |
| IR kontrol | Automatisk |