LevelOne FCS-3303
netværksovervågningskamera - kuppel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Certificering | CE,FCC |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Strøm |
| Oprindelsesland | Taiwan |
Kamera
| Synsfelt vinkel (FOV) | 90,6° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Optisk zoom | 4,3x |
| Antal linser | 1 |
| Brændviddeområde | 2.8 - 12 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 20 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2048 x 1536 pixel |
| Samlet antal megapixels | 3 MP |
| Understøttede videoformater | AVI |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG |
| Understøttede grafikopløsninger | 320 x 240, 640 x 480 (VGA), 800 x 600 (SVGA), 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1536 (QXGA) |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Automatisk forstærkningskontrol | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Skarphed |
| Billedstabilisator | Ja |
Lyd
| Lyd, indgående kanaler | 1.0 kanaler |
| Lyd-output kanaler | 1.0 kanaler |
| Voice codecs | G.711 |
| Audiosporing | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP,SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6 |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Antal brugere | 16 bruger(e) |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 64 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| BNC porte, udgående | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Grænseflade | RJ-45 |
Sikkerhed
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | Bruger |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 12,95 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 124 mm |
| Dybde | 124 mm |
| Højde | 119,4 mm |
| Vægt | 440 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 163 mm |
| Pakkedybde | 165 mm |
| Pakkehøjde | 158 mm |
| Pakkevægt | 660 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Ressource CD | Ja |
Andre funktioner
| Dataoverførselshastighed | 12 Mbit/s |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85258900 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 406 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 425 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 490 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 9,92 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 12 stk |