LevelOne FCS-3096
netværksovervågningskamera - kuppel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dynamisk interval | 120 dB |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Strøm |
| Beskyttelsesfunktioner | Hærværkssikret |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
| IK kode | IK10 |
| Vandafvisende | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
Kamera
| Synsfelt vinkel (FOV) | 79° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/3 - 1/10000 sek./side |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,5 mm (1 / 2.5") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Antal linser | 1 |
| Linse, diameter | 4 mm |
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 8 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG |
| Understøttede grafikopløsninger | 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 2560 x 1920, 3840 x 2160 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR) | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Mætning, Skarphed |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
| Voice codecs | G.711, G.722.1, G.726, MP2L2 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, UDP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP,SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6 |
| Wi-Fi | Ingen |
| Bluetooth | Ingen |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 128 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Klemrække port | Ja |
Administrationsfunktioner
| Webbaseret administration | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 6,2 W |
| Strømforbrug (maks.) | 9 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 95 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 111 mm |
| Dybde | 111 mm |
| Højde | 82 mm |
| Vægt | 500 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, WEEE |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 134 mm |
| Pakkedybde | 134 mm |
| Pakkehøjde | 108 mm |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Ressource CD | Ja |
Logistik data
| Pallehøjde (luft) | 162 cm |
| Pallens bruttobredde | 120 cm |
| Pallens bruttolængde | 80 cm |
| Antal papkasser pr. palle (luft) | 20 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8525890000 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 345 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 590 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 568 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 17 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 24 stk |