LevelOne FCS-3073 overvågningskamera Kuppel IP-sikkerhedskamera Indendørs & udendørs 1920 x 1080 pixel Loft
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Certificering | CE, FCC, ONVIF |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft |
| Produktfarve | Hvid |
| Beskyttelsesfunktioner | Hærværkssikret |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK10 |
| Vandafvisende | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0,001 Lux |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 78° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1 - 1/10000 sek./side |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Antal linser | Ja |
| Fokusindstilling | 2.0 |
| Fast brændvidde | 6 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Nej |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Samlet antal megapixels | 2 MP |
| Understøttede videoformater | AVI |
| Video komprimeringsformater | H.264, M-JPEG |
| Understøttede grafikopløsninger | 1280 x 1024 (SXGA), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| Tidsstempel overlay | Ja |
| Justering af billedkvalitet | Lysstyrke, Kontrast, Mætning, Skarphed |
| Kompensation for baggrundslys | Ja |
| Portrættilstand | Ja |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
| Flip & spejl | Ja |
| Tekst billedtekst overlay | Ja |
| Full HD | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3af, IEEE 802.3u |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4/v6, TCP/IP, UDP, RTP, RTSP, HTTP, HTTPS, ICMP, FTP, SMTP, DHCP, PPPoE, UPnP, IGMP, SNMP, QoS |
| Wi-Fi | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Antal brugere | 20 bruger(e) |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, SD |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 16 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
Sikkerhed
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Aktiv manipulering af alarm | Ja |
| Bevægelsessensor | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 3,5 W |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 111 mm |
| Dybde | 111 mm |
| Højde | 82 mm |
| Vægt | 500 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | RoHS |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 134 mm |
| Pakkedybde | 134 mm |
| Pakkehøjde | 108 mm |
| Pakkevægt | 500 g |
| Pakketype | Kasse |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Ressource CD | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85258900 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 345 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 288 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 568 mm |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 24 stk |