LevelOne DSK-8001
DVR + kamera(er) - trådet (LAN)
Kamera
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Kamera inkluderet | Ja |
| Overvågningskamera, formfaktor | Kugle (form) |
| Kamera interface | BNC |
| Kamera kabellængde | 18 m |
| Varme funktion | Ingen |
| Nattilstand | Ja |
| Understøttet placering | Indendørs/udendørs |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 4 mm (1 / 4") |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/50 - 1/100000 sek./side |
| Betragtningsvinkel | 65° |
| Antal kameraer | 4 |
| Rotation | Ingen |
| Sensortype | CMOS |
| LED type | IR |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
Optager
| Optager inkluderet | Ja |
| Antal kanaler | 8 kanaler |
| Opbevaringsmedietype | HDD |
| Understøttede afspilningsformater | 1920 × 1080/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60Hz |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| HDD-størrelse | 3.5" |
| BNC-indgangsporte | 8 |
| LED-indikatorer | HDD, LAN, Strøm |
| Linie indgående (RCA) | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Optisk drev inkluderet | Ingen |
| Operativsystem installeret | Linux Embedded |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal understøttede HHD'er | 1 |
| HDD kapacitet | 6 TB |
| Linie-udgang (RCA) | 1 |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, PPPoE, DHCP, DNS, DDNS, NTP, SADP, SMTP, NFS, UPnP, HTTPS |
| Maksimal HDD-kapacitet | 6 TB |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| DC udgangsspænding | 12 |
| Kamera, strømforbrug (standby) | 4 W |
| Optager, strømforbrug (typisk) | 8 W |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Understøttede lydformater | G.711 A-law |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Driftsbetingelser
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 80 °C |
Tekniske detaljer
| Fjernbetjening visning | Ja |
| Video komprimeringsformater | H.264, MP4 |
| Palle nettohøjde | 120 cm |
| Oprindelsesland | Kina |
| Webbaseret administration | Ja |
| Palle nettobredde | 140 cm |
| Understøttede videotilstande | 720p |
| Palle nettodybde | 80 cm |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Certificering | CE |
Vægt & størrelser
| Kamera, bredde | 6,4 cm |
| Kamera, dybde | 16,5 cm |
| Kamera, højde | 6,4 cm |
| Optager, bredde | 22 cm |
| Optager, dybde | 22,2 cm |
| Optager, højde | 4,5 cm |
| Bredde | 225 mm |
| Dybde | 430 mm |
| Højde | 221 mm |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 374 mm |
| Pakkedybde | 154 mm |
| Pakkevægt | 4 kg |
| Pakkehøjde | 308 mm |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | DC |
| Software CD | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Pakketype | Kasse |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |