Imou Bullet 3 2K Kugle (form) IP-sikkerhedskamera Udendørs 2304 x 1296 pixel Loft/væg
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Dag/nat funktion | Ja |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Metal, Plast |
| Beskyttelsesfunktioner | Støvresistent, Vandtæt, Vejrbestandig |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP67 |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Objektivets synsvinkel, vandret | 104° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 55° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 124° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 8x |
| Antal linser | 1 |
| Fast brændvidde | 2,8 mm |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
Video
| Maksimal opløsning | 2304 x 1296 pixel |
| Samlet antal megapixels | 3 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 30 fps |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Ingen |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 256 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Sikkerhed
| Indbygget sirene | Ja |
| Sirenens støjniveau | 110 dB |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Registrering af personer, Registrering af køretøjer |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Administrationsfunktioner
| Knap til nulstilling | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 12 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
| DC-udgangsstrøm | 1 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 74,2 mm |
| Højde | 75,6 mm |
| Længde | 147,7 mm |
| Vægt | 290 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Skruer inkluderet | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Vandtæt stik | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |