Homeguard Enforcer
netværksovervågningskamera
Kamera
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Kamera inkluderet | Ja |
| Farve | Ja |
| Overvågningskamera, formfaktor | Kugle (form) |
| Kamera interface | Wi-Fi |
| Varme funktion | Ingen |
| Indbygget lys | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Nattilstand | Ja |
| Understøttet placering | Indendørs/udendørs |
| Rotation | Ingen |
| Megapixel | 5 MP |
| Antal kameraer | 4 |
| Betragtningsvinkel | 120° |
| Kameraopløsning | 2880 x 1620 pixel |
| Nattesyn, afstand | 35 m |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
Optager
| Optager inkluderet | Ja |
| Antal kanaler | 10 kanaler |
| Opbevaringsmedietype | HDD |
| Maksimal lagerkapacitet | 6 TB |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Fjernbetjent | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
Lyd
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
Driftsbetingelser
| Kamera driftstemperatur (T-T) | -10 - 50 °C |
| Kamera opererer med relativ luftfugtighed (H-H) | 10 - 90% |
| Optagerens driftstemperatur (TT) | -10 - 50 °C |
| Optagerens relative luftfugtighed (HH) | 10 - 90% |
Tekniske detaljer
| Fjernbetjening visning | Ja |
| Understøttelse af Smartphone-fjernbetjening | Ja |
| Produktfarve | Sort |
Vægt & størrelser
| Kamera, bredde | 7,9 cm |
| Kamera, dybde | 11,4 cm |
| Kamera, højde | 6,5 cm |
| Optager, bredde | 28 cm |
| Optager, dybde | 19,5 cm |
| Optager, højde | 3,5 cm |
Emballage indhold
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| Pakketype | Kasse |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Monteringssæt | Ja |
| Mus inkluderet | Ja |