Hikvision DS-7732NI-M4 Netværk videooptager (NVR) 1.5U Sort
Præstation
| Video indgangskanaler | 32 kanaler |
| Alarm indgangskanaler | 16 |
| Antal samtidige afspillede kanaler | 16 kanaler |
| Alarm udgangskanaler | 9 |
| Understøttede opløsninger | 32 MP/24 MP/12 MP/8 MP/6 MP/5 MP/4 MP/3 MP/1080p/UXGA/720p/VGA /4CIF/DCIF/ 2CIF/CIF/QCIF |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Tovejs tale | Ja |
| Understøttede lydformater | AAC, G.711 A-law, G.711 μ-law, G.722, G.726 |
| Understøttede videoformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+ |
| Indgang båndbredde | 320 Mbit/s |
| Udgang båndbredde | 400 Mbit/s |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi | Nej |
Diskdrev
| Antal understøttede HHD'er | 5 |
| Maksimal lagerkapacitet | 14 TB |
| HDD-grænseflade | eSATA, SATA |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Nej |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| BNC video udgang | Ja |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI udgang | Ja |
| VGA (D-Sub) udgangsporte | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | Ja |
| Audio RCA-indgange | Ja |
| Audio RCA udgange | Ja |
| Antal eSATA-porte | Ja |
| Antal interne SATA-porte | 4 |
| RS-485-porte | 2 |
| RS-232 grænseflade | Ja |
| RS-232-porte | Ja |
| eSATA | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP, HTTP, HTTPS |
Funktioner
| Stativ-montering | Ja |
| Rackkapacitet | 1.5U |
| Mærke kompatibilitet | Hikvision Digital Technology |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Certificering | EN 55032:2015+A1:2020, ENIEC61000-3-2:2019+A1:2021, EN 61000-3-3:2013+A1:201 9, EN 50130-4:2011+A1:2014, EN 55035:2017+A11:2020 |
Display
| Indbygget skærm | Nej |
Strømstyring
| Strømforbrug (maks.) | 15 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Udgangsstrøm | Ja |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 200 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 445 mm |
| Dybde | 400 mm |
| Højde | 75 mm |
| Vægt | 5 kg |