Hikvision DS-7616NI-M2/16P Netværk videooptager (NVR) 1U Sort
Præstation
| Video indgangskanaler | 16 kanaler |
| Alarm indgangskanaler | 4 |
| Antal samtidige afspillede kanaler | 16 kanaler |
| Alarm udgangskanaler | 1 |
| Understøttede opløsninger | 8K (7680 × 4320)/30Hz, 4K (3840 × 2160)/60Hz, 4K (3840 × 2160)/30Hz, 2K (2560 × 1440)/60Hz, 1920 × 1080/60Hz, 1600 × 1200/60Hz, 1280 × 1024/60Hz, 1280 × 720/60Hz, 1024 × 768/60 |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Understøttede lydformater | G.711 A-law, G.711 μ-law, G.722, G.726 |
| Understøttede videoformater | H.264, H.264+, H.265, H.265+, MPEG4 |
| Indgang båndbredde | 256 Mbit/s |
| Udgang båndbredde | 256 Mbit/s |
| Lydsystem | 2-vejs |
Trådløse LAN funktioner
| Wi-Fi | Ingen |
Diskdrev
| HDD kapacitet | 0 GB |
| Antal understøttede HHD'er | 2 |
| Maksimal lagerkapacitet | 14 TB |
| HDD-grænseflade | SATA, SATA II, SATA III |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 17 |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 16 |
| BNC videoindgang | Ja |
| BNC video udgang | Ja |
| HDMI udgang | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| VGA (D-Sub) udgangsporte | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Audio RCA-indgange | 1 |
| Audio RCA udgange | 1 |
| Understøttede netværksprotokoller | TCP/IP, DHCP, IPv4, IPv6, DNS, DDNS, NTP, RTSP, SADP, SMTP, SNMP, NFS, iSCSI, ISUP, UPnP, HTTP, HTTPS |
Funktioner
| Rackkapacitet | 1U |
| Mærke kompatibilitet | Hikvision Digital Technology |
| Produktfarve | Sort |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Strømstyring
| Strømforbrug (typisk) | 15 W |
| Udgangsstrøm | 3,33 A |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 200 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 55 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 385 mm |
| Dybde | 315 mm |
| Højde | 52 mm |
| Vægt | 3 kg |