EZVIZ
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Kabel & trådløs |
| Auto-sporing | Ja |
| Forudindstillede punkter | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Fjernbetjening visning | Ja |
Design
| Formfaktor | Sfærisk |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Beskyttelsesfunktioner | Vandtæt |
| Vandafvisende | Ja |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Minimumsbelysning | 0,01 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 87° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 46° |
| Objektivets synsvinkel, diagonal | 103° |
Billedsensor
| Antal sensorer | 1 |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,7 mm (1 / 2.7") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Antal linser | 2 |
| Maksimale blænderåbning tal | 1,6 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 30 m |
| S/H-nattesyns afstand | 30 m |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Samlet antal megapixels | 5 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
Lyd
| Lydsystem | 2-vejs |
| Frekvensområde | 2400 - 2483,5 Hz |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Ingen |
| Frekvensområde | 20 MHz |
Lagring
| Indbygget HDD | Ingen |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 512 GB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
Sikkerhed
| Indbygget sirene | Ja |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Hjerteslag | Ja |
| Intelligent Video Surveillance (IVS) systemfunktioner | Registrering af personer, Registrering af køretøjer |
| Digitalt vandmærke | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | WEP, WPA, WPA-PSK, WPA2, WPA2-PSK |
| Advarsel notifikationstype | Push meddelelse |
| Anti-flimmer | Ja |
Administrationsfunktioner
| Cloud-administreret | Ingen |
| Cloud-tjenester understøttes | EZVIZ Cloud |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| Strømforbrug (maks.) | 12 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
| DC-udgangsstrøm | 1 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 50 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Bredde | 112 mm |
| Dybde | 170 mm |
| Højde | 154 mm |
| Vægt | 630 g |
Bæredygtighed
| Compliance-certifikater | CE, REACH, RoHS, UL, WEEE |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 194 mm |
| Pakkedybde | 176 mm |
| Pakkehøjde | 205 mm |
| Pakkevægt | 1,03 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | 1 |
| Kabler inkluderet | DC |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Boreskabelon medfølger | Ja |
| Monteringsskabelon | Ja |