Eufy T8410
netværksovervågningskamera
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Auto-sporing | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Virtuel assistent | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Fjernbetjening visning | Ja |
| Driftsfrekvens | 2400 MHz |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Skrivebord |
| Produktfarve | Hvid |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Kontrol af kamerahældning | Ja |
| Synsfelt vinkel (FOV) | 125° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 96° |
| Hældningsvinkelområde | 0 - 96° |
| Panoreringsområde | 0 - 360° |
Billedsensor
| Antal sensorer | Ja |
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,7 mm (1 / 2.7") |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Digital zoom | 8x |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| Nattesyn, afstand | 10 m |
| LED type | IR |
| Antal lysende LED | 8 |
Video
| Maksimal opløsning | 2048 x 1080 pixel |
| Samlet antal megapixels | 2 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Videooptagelse | Ja |
Lyd
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Lydsystem | 2-vejs |
| Indbygget mikrofon | Ja |
Netværk
| Wi-Fi | Ja |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maksimal størrelse på hukommelseskort | 128 GB |
Porte & Grænseflader
| USB-port | Ja |
Sikkerhed
| Aktiv manipulering af alarm | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| Bevægelsessensor (video) | Ja |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC |
| DC udgangsspænding | 5 |
| DC-udgangsstrøm | 2 A |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
Systemkrav
| Understøttede mobile operativsystemer | Android 10.0, Android 5.0, Android 5.1, Android 6.0, Android 7.0, Android 7.1, Android 7.1.2, Android 8.0, Android 9.0, iOS 10.0, iOS 11.0, iOS 11.4, iOS 12, iOS 13, iOS 14.5, iOS 9.0, iOS 9.1, iOS 9.2, iOS 9.3 |
Vægt & størrelser
| Bredde | 75 mm |
| Dybde | 75 mm |
| Højde | 108 mm |
| Vægt | 217 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |
| Kabler inkluderet | USB |
| Monteringssæt | Ja |
| Monteringsbeslag inkluderet | Ja |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85258900 |