AXIS P1385-E
netværksovervågningskamera - kugle - TAA-kompatibel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| PTZ-tilstande | Digital PTZ, Forudindstillet punkt |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Certificering | UL/cUL, CE, KC, EAC, VCCI, RCM CAN/CSA C22.2 No. 62368-1 ed. 3, IEC/EN/UL 62368-1 ed. 3, IS 13252 IEC 60068-2-1, IEC 60068-2-2, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27, IEC 60068-2-78 NIST SP500-267, IPv6 USGv6 ETSI EN 303 645, FIPS 140 |
Design
| Formfaktor | Kasse |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Husmateriale | Aluminium |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
| Kan bruges i tåge | Ja |
Kamera
| Minimumsbelysning | 0.05 Lux |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 121 - 26° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 64 - 15° |
| Kameraets pixelstørrelse | 2.9 µm |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/37000 - 2 sek./side |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1/2.8 |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Brændviddeområde | 2.8 - 13 mm |
| Autofokus | Ja |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Samlet antal megapixels | 2 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 60 fps |
| Videostreaming | Ja |
| Støjreduktion | Ja |
| Forstærkningskontroltype | Automatisk |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
| Billedstabilisator | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
Lagring
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashhukommelse | 8192 MB |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| RS-485-porte | 2 |
Sikkerhed
| Sikkerhedsalgoritmer | 802.1x RADIUS, EAP-TLS, HTTPS, PEAP, TLS |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (typisk) | 3.6 W |
| Strømforbrug (maks.) | 25.5 W |
| DC udgangsspænding | 10, 28 |
Driftsbetingelser
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |