AXIS M3215-LVE
netværksovervågningskamera - kuppel
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| PTZ-kontrol | Ja |
| Bredt dynamikområde (WDR) | Ja |
| Dag/nat funktion | Ja |
Design
| Formfaktor | Kuppel |
| Monteringstype | Loft/væg |
| Produktfarve | Hvid |
| Husmateriale | Plast, Polykarbonat (PC) |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66 |
| IK kode | IK10 |
| Kan bruges i tåge | Ja |
Kamera
| Kamerapanorering kontrol | Ja |
| Minimumsbelysning | 0.14 Lux |
| Rotationsvinkel | 190° |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 101° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 55° |
| Hældningsvinkelområde | -10 - 80° |
| Panoreringsområde | 0 - 190° |
| Kameraets lukkerhastighed | 1/37000 - 2 sek./side |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 1/2.9 |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Zoom kapacitet | Ja |
| Maksimale blænderåbning tal | 2 |
| Nærmeste fokuseringsafstand | 1 m |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Videostreaming | Ja |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1x |
| Understøttede netværksprotokoller | IPv4, IPv6 USGv6, ICMPv4/ICMPv6, HTTP, HTTPSa, HTTP/2, TLSa, QoS Layer 3 DiffServ, FTP, SFTP, CIFS/SMB, SMTP, mDNS (Bonjour), UPnP®, SNMP v1/v2c/v3 (MIB-II), DNS/DNSv6, DDNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, SRTP/RTSPS, TCP, UDP, IGMPv1/v2/v3, DHCPv4/v6, ARP, SOCKS, SSH, SIP, LLDP, CDP, MQTT v3.1.1, Syslog, Link-Local address (ZeroConf) |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Flashhukommelse | 8192 MB |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| Mikrofonindgang | Ja |
Sikkerhed
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | EAP-TLS, HTTPS |
Strømstyring
| Strømkilde type | PoE |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 4.8 W |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 65 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 100% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
Vægt & størrelser
| Højde | 102 mm |
| Diameter | 149 mm |
| Vægt | 783 g |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |