Avigilon Alta H6SL Kugle (form) IP-sikkerhedskamera Indendørs & udendørs 2592 x 1944 pixel Væg/pole
Præstation
| Type | IP-sikkerhedskamera |
| Understøttet placering | Indendørs & udendørs |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Dag/nat funktion | Ja |
| Infrarød (IR) cut-off filter | Ja |
| Alarmindgang/-udgang | Ja |
| Certificering | UL, cUL, CE, UKCA, ROHS, RCM, NOM, KC, BIS UL/CSA/EN/IEC 62368-1, IEC 62471 IEC/EN 62262 (IK 10), IEC 60529 IP66, IP67 rating, Type 4X, IEC 60068-2-1, IEC 60068- 2-2, IEC 60068-2-6, IEC 60068-2-14, IEC 60068-2-27 FCC Part 15 Subpart B (Class B), IC ICES-003 (Class B), EN 55032 (Class B), EN 61000-6-3, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3 EN 55035, EN 61000-6-1, EN 50130-4, EN 50121-4 |
Design
| Formfaktor | Kugle (form) |
| Monteringstype | Væg/pole |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Husmateriale | Aluminium |
| Kode for international beskyttelse (IP) | IP66, IP67 |
Kamera
| Minimumsbelysning | Nej |
| Objektivets synsvinkel, vandret | 95 - 28° |
| Objektivets synsvinkel, lodret | 69 - 21° |
| Hvidbalance | Automatisk |
| Kamera lukker type | Elektronisk |
| Antal områder med Privacy-maskering | 64 |
Billedsensor
| Optisk sensorstørrelse | 25,4 / 2,8 mm (1 / 2.8") |
| Progressiv scanning | Ja |
| Sensortype | CMOS |
Linsesystem
| Autofokus | Ja |
| Maksimale blænderåbning tal | 1,6 |
Nattesyn
| Nattesyn | Ja |
| LED type | IR |
Video
| Maksimal opløsning | 2592 x 1944 pixel |
| Samlet antal megapixels | 5 MP |
| Video komprimeringsformater | H.264, H.265, M-JPEG |
| Understøttede grafikopløsninger | 640 x 480 (VGA), 1280 x 960, 1920 x 1440, 2592 x 1944 |
| Billedhastighed | 30 fps |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionsteknologi | 3D støjreduktion |
| Fortrolighedspolitik maskering | Ja |
Lyd
| Understøttede lydformater | G.711, OPUS |
Netværk
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | Hurtigt ethernet |
| Understøttede netværksprotokoller | Protocols IPv6, IPv4, HTTP, HTTPS, SOAP, DNS, NTP, RTSP, RTCP, RTP, TCP, UDP, IGMP, ICMP, DHCP, ARP, HSTS |
Lagring
| Indbygget HDD | Nej |
| Flashhukommelse | 512 MB |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
Porte & Grænseflader
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | Ja |
| DC-in-stik | Ja |
Sikkerhed
| HTTPS -kryptering | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | HTTPS |
Strømstyring
| Strømkilde type | DC, PoE |
| Strømforbrug (Power over Ethernet (PoE)) | 13 W |
| DC udgangsspænding | 12 |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 95% |
Vægt & størrelser
| Dybde | 126 mm |
| Højde | 106 mm |
| Længde | 296 mm |
| Vægt | 1,31 kg |
Emballage indhold
| Antal kameraer | Ja |