Produkt nr: RL-KN360-B1
EAN: 5056547202648
Varenummer: F23272575
billigst-pricerunner
NZXT Kraken 360
NZXT Kraken 360
Producent: NZXT
Produkt nr: RL-KN360-B1
EAN: 5056547202648
Varenummer: F23272575
På lager - forsendelse samme hverdag, ved bestilling inden kl. 16.00
(1.424,00 ekskl. moms)
Producent: NZXT
Produkt nr: RL-KN360-B1
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
Effektiv temperaturstyring til kraftfulde processorer
TFT-LCD display og 360 mm aluminiumsradiator
  • TFT-LCD display — visuel overvågning af systemdata direkte på køleren (39,1 x 39,1 mm)
  • Tre 12 cm blæsere — maksimal luftgennemstrømning op til 78,02 cfm
  • Fluid Dynamic Bearing (FDB) — øget levetid på blæsere med en MTTF på 60.000 timer
  • PWM-understøttelse — præcis styring af blæserhastighed mellem 500 og 1800 RPM
  • Aluminiumsradiator — effektiv varmeafledning i et holdbart materiale
  • Lavt støjniveau i hvile på 17,9 dB for et støjsvagt arbejdsmiljø
Bred kompatibilitet og installation
Præstation
Passende til rumtype Processor
Type Alt-i-en væskekøler
Ventilator diameter 12 cm
Mindste luftmængde 21,67 kubikfod/min.
Maksimal luftstrøm 78,02 kubikfod/min.
Minimum lufttryk 0,75 mmH2O
Maksimalt lufttryk 2,7 mmH2O
Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) Ja
Ventilatorens støjniveau (min.) 17,9 dB
Ventilatorens støjniveau (maks.) 30,6 dB
Ventilatorlejeteknologi Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Antal pr. pakke Ja
Blæser, hastighed (maks.) 1800 rpm
Pumpemotor hastighed (maks.) 2800 rpm
Pumpemotor hastighed (min.) 800 rpm
Blæser, hastighed (min.) 500 rpm
Ventilatorens middeltid til fejl (MTTF) 60000 t
Design
Produktfarve Sort
Materiale Aluminium, Plast
Køler materiale Aluminium
Antal blæsere 3 blæser(e)
Antal ventilatorblade 7
Ventilatorstik 4-polet
Skærmtype TFT-LCD
Skærmstørrelse (HxL) 39,1 x 39,1 mm
Strømstyring
Ventilator strømforbrug 2,76 W
Ventilatorstrøm 0,23 A
Pumpespænding 12 V
Pumpestrøm 300 mA
Blæser, spænding 12 V
Vægt & størrelser
Køler bredde 39,4 cm
Køler dybde 2,7 cm
Køler højde 12,1 cm
Rørlængde 40 cm
Vandblok bredde 8,19 cm
Vandblok dybde 8,19 cm
Vandblok højde 5,95 cm
Ventilator dimensioner (BxDxH) 120 x 120 x 26 mm
Pakkebredde 495 mm
Pakkedybde 148 mm
Pakkehøjde 189 mm