Produkt nr: RL-KN280-B1
EAN: 5056547202624
Varenummer: F23272584
billigst-pricerunner
NZXT Kraken 280 Sort
NZXT Kraken 280 Sort
Producent: NZXT
Produkt nr: RL-KN280-B1
EAN: 5056547202624
Varenummer: F23272584
På lager hos leverandør - leveringstid: 4-8 hverdage
(1.091,20 ekskl. moms)
Producent: NZXT
Produkt nr: RL-KN280-B1
Gratis fragt
(Gælder op til 20 kg)
Læs mere her
NZXT Kraken 280 Black Væskekøling til Processor - 1700/AM5
Med en dobbelt 140 mm blæser og smart styring af hastighed og lyd kan du bruge din computer uden at skulle bekymre dig om støj. Du vil opleve en kølig og stabil ydelse lige fra starten.
Præstation
Passende til rumtype Processor
Type Alt-i-en væskekøler
Ventilator diameter 14 cm
Mindste luftmængde 33,22 kubikfod/min.
Maksimal luftstrøm 99,68 kubikfod/min.
Minimum lufttryk 0,91 mmH2O
Maksimalt lufttryk 2,75 mmH2O
Understøttelse af puls-bredde modulering (PWM) Ja
Ventilatorens støjniveau (min.) 19,4 dB
Ventilatorens støjniveau (maks.) 32,1 dB
Ventilatorlejeteknologi Fluid Dynamic Bearing (FDB)
Antal pr. pakke Ja
Pumpemotor hastighed (min.) 800 rpm
Blæser, hastighed (min.) 500 rpm
Blæser, hastighed (maks.) 1500 rpm
Pumpemotor hastighed (maks.) 2800 rpm
Ventilatorens middeltid til fejl (MTTF) 60000 t
Design
Produktfarve Sort
Materiale Aluminium, Plast
Køler materiale Aluminium
Antal blæsere 2 blæser(e)
Antal ventilatorblade 7
Ventilatorstik 4-polet
Vandblokerende materiale Kobber/plast
Skærmtype TFT-LCD
Skærmstørrelse (HxL) 39,1 x 39,1 mm
Strømstyring
Ventilator strømforbrug 3,36 W
Blæser, spænding 12 V
Pumpestrøm 300 mA
Ventilatorstrøm 0,28 A
Pumpespænding 12 V
Vægt & størrelser
Køler bredde 31,5 cm
Køler dybde 3 cm
Køler højde 14,3 cm
Rørlængde 40 cm
Vandblok bredde 8,19 cm
Vandblok dybde 8,19 cm
Vandblok højde 5,95 cm
Ventilator dimensioner (BxDxH) 140 x 140 x 26 mm
Pakkebredde 430 mm
Pakkedybde 158 mm
Pakkehøjde 209 mm