Logitech MX Keys S
tastatur - QWERTY - Amk. engelsk - bleg grå Indgangsudstyr
Tastatur
| Anbefalet brug | Universel |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Enhedsgrænseflade | Bluetooth |
| Tastatur nøglekontakt | Saksnøglekontakt |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatursprog | US International |
| Pegeredskab | Ingen |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Tastaturnøgleprofil | Lavprofil |
| Understøttelse af flere enheder | Ja |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Nærhedssensor | Ja |
| Sensor for omgivende lys | Ja |
Design
| Baggrundslys | Ja |
| Type af baggrundslys | LED |
| Baggrundsfarve | Hvid |
| Justerbar baggrundsbelysning | Ja |
| Tastatur stil | Lige |
| Produktfarve | Grå |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Materiale | Aluminium |
| LED-indikatorer | Ja |
Funktioner
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
Strømstyring
| Strømkilde type | Batteri |
| Tastatur batteritype | Indbygget batteri |
| Antal batterier (tastatur) | 1 |
| Batteriteknologi | Lithium polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 1500 mAh |
| Genopladelig | Ja |
| Opladningskilde | USB Type-C |
| Antal understøttede batterier | 1 |
Mus
| Mus inkluderet | Ingen |
Systemkrav
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iPadOS |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
Bæredygtighed
| Bæredygtighedscertifikater | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC) |
Software
| Software, der kan downloades | Logi Options+ |
Vægt & størrelser
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 430,2 x 131,63 x 20,5 mm |
| Tastatur vægt | 810 g |
Emballage indhold
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtagertype | Nano-modtager |
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 14,4 x 6,6 x 18,4 mm |
| Modtager vægt | 2 g |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | USB Type-A - USB Type-C |
| Brugervejledning | Ja |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 147,5 mm |
| Pakkedybde | 450,5 mm |
| Pakkehøjde | 39,5 mm |
| Pakkevægt | 1,12 kg |
Andre funktioner
| Kapabilitet | Logi Bolt USB receiver |
Genbrug af data
| Genbrugsplast | 12% |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 187 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 246 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 76 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 900 g |