Corsair RMx Series RM850x - strømforsyning - 850W
80 Plus Gold - ATX
Opgradere til sleeved kabler
=
1.373,-
DKK
(1.098,40 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 850 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 - 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 849,6 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 70,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Effektivitet | 90% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 61 cm |
| Antal SATA strømstik | 12 |
| Strømkabellængde SATA | 455,570,685,800 mm |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 2 |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 450,550,650,750 mm |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 3 |
| PCI Express strømstik (16-bens) | 1 |
| Strømkabellængde PCI Express | 75 cm |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC/server |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.0 |
| EPS-version | 2.92 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
Emballage indhold
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DC |
| Kabelbånd inkluderet | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | Lavspændingsdirektivet (LVD), RoHS, UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 160 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 3,28 kg |