Corsair RMx Series RM750x - strømforsyning - 750W
80 Plus Gold - ATX
Opgradere til sleeved kabler
=
1.355,-
DKK
(1.084,00 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 750 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 - 5 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 110V) | 10 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 220V) | 5 A |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 750 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 150 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 9,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 62,5 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,8 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 8 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 7 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| Diskettedrev, strømstik | 1 |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 2.4 |
| EPS-version | 2.92 |
| Lejeteknologi | Rifle |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 14 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Godkendelser
| Compliance-certifikater | RoHS |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 160 mm |
| Højde | 86 mm |
| Vægt | 3,19 kg |
Emballeringsdata
| Pakketype | Kasse |
Logistik data
| Garantiperiode | 10 År |