MSI MEG Ai1300P PCIE5
1300 watt - strømforsyning
Opgradere til sleeved kabler
=
3.097,-
DKK
(2.477,60 ekskl. moms)
Strømstyring
| Total effekt | 1300 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 110V) | 10 A |
| Maksimal indgangsstrøm (@ 220V) | 5 A |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 130 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 1300 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 130 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 25 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Effektivitet | 92% |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Kortslutning, Lavspænding |
Porte & Grænseflader
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Længde på strømkabel på bundkort | 60 cm |
| Antal SATA strømstik | 16 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 4 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| EPS-strømstik (4 + 4-benet) | Ja |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 8 |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Floppy-drev, stik | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
Præstation
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Platinum |
| Formål | PC |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| ATX-version | 3.1 |
Design
| Produktfarve | Sort |
| Kølingstype | Aktiv |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Belysning | Ingen |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
Vægt & størrelser
| Bredde | 150 mm |
| Dybde | 16 mm |
| Højde | 86 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |
| Oprindelsesland | Kina |