Patriot Viper Venom RGB series - 64GB:2x32GB - DDR5 RAM - 3000MHz
DIMM 288-PIN - On-die ECC - CL30
Funktioner
| On-Die ECC | Ja |
| Maksimal blænderåbning | 30 |
| Intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 2 x 32 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 6000 MT/s |
| Komponent til | PC/server |
| Hukommelse form faktor | 288-pin DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelsesspænding | 1.1,1.2,1.3,1.35,1.4,1.45 V |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP) | Ja |
| Intel® ekstrem hukommelse profil (XMP) version | 3.0 |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Baggrundslys | Ja |
| Baggrundsfarve | Rød/grøn/blå |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 85 °C |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UKCA |
Vægt & størrelser
| Bredde | 137 mm |
| Dybde | 7 mm |
| Højde | 43 mm |
| Vægt | 52 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 179,9 mm |
| Pakkedybde | 20,3 mm |
| Pakkehøjde | 158,7 mm |
| Pakkevægt | 169 g |
| Pakketype | Kasse |