Kingston ValueRAM - 16GB - DDR4 RAM - 3200MT/s
DIMM 288-PIN - Ikke-ECC - CL22
Funktioner
| Pufret hukommelsestype | Unregistered (unbuffered) |
| Maksimal blænderåbning | 22 |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 1 x 16 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4 |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 3200 MT/s |
| Komponent til | PC/server |
| Hukommelse form faktor | 288-pin DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Hukommelseskanaler | Enkeltkanal |
| Hukommelse rangering | 2 |
| Hukommelsesspænding | 1.2 V |
| Modulkonfiguration | 2048M x 64 |
| Række cyklustid | 45,75 ns |
| Opdater række cyklustid | 350 ns |
| Række aktiv tid | 32 ns |
| Programmering strømspænding (VPP) | 2,5 V |
| Produktfarve | Sort, Grøn |
| Kølingstype | Kølelegeme |
| Baggrundslys | Ingen |
| Blybelægning | Guld |
| JEDEC standard | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -55 - 100 °C |
Tekniske detaljer
| Compliance-certifikater | RoHS |
Bæredygtighed
| Indeholder ikke | Halogen |
Vægt & størrelser
| Bredde | 133,3 mm |
| Højde | 31,2 mm |
Logistik data
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84733020 |