Kingston FURY Beast - 16GB:2x8GB - DDR5 RAM - 6000MHz
DIMM 288-PIN - On-die ECC - CL30
Funktioner
| Pufret hukommelsestype | Unregistered (unbuffered) |
| On-Die ECC | Ja |
| Maksimal blænderåbning | 30 |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Hukommelseslayout (moduler x størrelse) | 2 x 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5 |
| Overførselshastighed for hukommelsesdata | 6000 MT/s |
| Komponent til | PC |
| Hukommelse form faktor | 288-pin DIMM |
| Fejlkorrigerende kode | Ingen |
| Hukommelsesspænding | 1.35 V |
| AMD udvidede profiler til overclocking (EXPO) | Ja |
| AMD udvidede profiler til overclocking (EXPO) version | 1.0 |
| SPD-profil | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Oprindelsesland | Kina, Taiwan |
| Kølingstype | Kølelegeme |
| Blybelægning | Guld |
| Baggrundslys | Ingen |
| JEDEC standard | Ja |
Driftsbetingelser
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -55 - 100 °C |
Vægt & størrelser
| Bredde | 6,62 mm |
| Dybde | 133,3 mm |
| Højde | 34,9 mm |
| Vægt | 66,08 g |
Emballeringsdata
| Pakkebredde | 95,2 mm |
| Pakkedybde | 14 mm |
| Pakkehøjde | 171,4 mm |
| Pakkevægt | 101,72 g |
Logistik data
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 203,2 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 311,1 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 101,6 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2,75 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 25 stk |